لوگو دکتر اعظم رحیمی
Search
Close this search box.
هزینه درمان فیستول

هزینه درمان فیستول

هزینه درمان فیستول برای افرادی که قصد انجام این جراحی را دارند، از اهمیت زیادی برخوردار است. به هر حال تمامی بیماران باید قبل از انجام تکنیک های مختلف درمان فیستول، بدانند که چه مقدار هزینه ای را باید در نظر داشته باشند. آیا بیمه بخشی از این هزینه ها را تقبل می‌کند؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا از هزینه های مختلف در این راستا آگاه شوید.

هزینه درمان فیستول چقدر است؟

قیمت درمان فیستول همیشه توسط بیماران در همان ابتدا سوال می‌شود و باید بدانید که درمان این بیماری به دو روش است و هزینه های هر یک مجزا و متفاوت از یکدیگر هستند. در واقع هزینه درمان این بیماری پیچیده و گسترده در ناحیه مقعد، چندان زیاد نیست که بیماران از این بابت نگران باشند. 

قیمت جراحی فیستول مقعدی بالای چهار میلیون تومان و هزینه درمان این بیماری با لیزر بیش از سه میلیون تومان است که البته در نظر داشته باشید این مقادیر متغیر هستند و ممکن است که برای افراد یکسان نباشند. در ادامه به عوامل موثر بر میزان هزینه های درمان اشاره خواهیم داشت. در نظر داشته باشید که این هزینه ها در سال 1403 افزایش پیدا خواهد کرد، بنابراین اگر به مشکلات این چنین دچار هستید، حتما در باقی مانده از فرصت و زمان خود استفاده کنید و به درمان این بیماری بپردازید. همچنین در نظر داشته باشید که قیمت درمان فیستول در مراکز خصوصی و دولتی متفاوت است.

عوامل موثر بر هزینه درمان فیستول

قیمت درمان فیستول همانند سایر جراحی های درمانی دیگر، تحت تاثیر عوامل مختلفی است که باید آنها را بشناسید.

  1. اندازه و مکان فیستول: اندازه فیستول و موقعیت قرارگیری آن بر مقدار هزینه تاثیر خواهد داشت، زیرا برخی از مناطق بسیار حساس هستند و ریسک جراحی بیشتر خواهد بود.
  2. تعداد جلسات درمان با لیزر: جراحی فیستول در یک جلسه انجام می‌شود اما درمان آن با لیزر ممکن است چندین جلسه نیاز داشته باشد که هزینه ها را مقداری افزایش می‌دهد.
  3. تجهیزات مورد استفاده: هرچه لیزر و تجهیزات مورد استفاده، به روز و پیشرفته تر باشد نیز ممکن است مقدار هزینه را افزایش دهد.
  4. مهارت و تجربه جراح: این دو عامل از موثرترین عوامل بر مقدار قیمت درمان فیستول هستند زیرا نتایج درمان را رقم می‌زنند.

متوسط هزینه درمان فیستول

همانطور که دانستید قیمت درمان فیستول چندان زیاد نیست و همه بیماران توانایی استفاده از انواع روش های درمانی را دارند. قیمت لیزر و جراحی فیستول مقعدی با یکدیگر تفاوت زیادی ندارند و تقریبا دارای یک مبلغ هستند. متوسط قیمت درمان فیستول در سال 1403 بالای چهار میلیون تومان است اما توصیه می‌شود که برای اطلاع دقیق از مقدار هزینه های درمان با شماره های موجود در سایت تماس حاصل کنید و یا مشاوره حضوری با پزشک داشته باشید.

گزینه های تامین مالی برای درمان فیستول

درمان فیستول از مواردی است که اکثر شرکت های بیمه مقداری از هزینه آن را تقبل می‌کنند که البته این مورد در مراکز مختلف بیمه متفاوت است و ممکن است که مقادیر متغیری را بپذیرند. به عنوان مثال برخی از شرکت های بیمه کل قیمت درمان فیستول را می پردازند و مقادیر آن در بیمارستان های دولتی بسیار کم است. برای کسب اطلاعات بیشتر در اینباره با شرکت بیمه خود تماس بگیرید و در این راستا جویا شوید.

قیمت درمان فیستول

نتیجه گیری

قیمت درمان فیستول در هر شهر متفاوت بوده و این مورد به شرایط مختلفی که در طول مقاله ذکر شد، بستگی دارد. روش های درمانی این بیماری دارای هزینه های بالا نیستند اما بهتر است برای اطلاع کامل و دقیق از هزینه ها با شماره های تماس ارتباط برقرار کنید. 

سوالات متداول

قیمت درمان فیستول با لیزر بیشتره یا جراحی؟

قیمت درمان فیستول با لیزر در صورتی که تعداد جلسات چند مرتبه باشد بیشتر از جراحی خواهد بود، اگر جراحی در بیمارستان خصوصی انجام شود نیز دارای هزینه های بیشتری خواهد بود.

بیمه های تکمیلی هزینه درمان با لیزر فیستول را تقبل می‌کنند؟

این مورد در هر شرکت بیمه متفاوت خواهد بود و برای اطلاع از این مورد حتما باید نسبت به بیمه خود تحقیق کنید.

قیمت درمان فیستول در سال 1403 افزایش می‌یابد؟

هزینه درمان فیستول در سال جدید همانند سایر جراحی ها و تکنیک های درمانی دیگر با افزایش روبرو خواهد بود.

شدت بیماری بر قیمت درمان فیستول تاثیر گذار است؟

باید بدانید که این مورد صد در صد بر مقدار هزینه ها تاثیر دارد زیرا شدت بیماری گاهی مدت زمان جراحی را افزایش داده یا تعداد جلسات نیاز به لیزر را افزایش می‌دهد که به طور کلی بر مقادیر هزینه تاثیرگذار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط