لوگو دکتر اعظم رحیمی
Search
Close this search box.
نحوه-درست-نشستن-در-زمان-مبتلا-به-بواسیر

نحوه نشستن افراد مبتلا به هموروئید

نحوه نشستن افراد مبتلا به هموروئید به چند حالت ممکن است، که در این مقاله به آن پرداخته ایم. نشستن با هموروئید می تواند ناراحت کننده باشد، اما چند راهکار وجود دارد که می توانید برای کاهش درد و فشار آن را امتحان کنید. بنابراین تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

نحوه-درست-نشستن-در-زمان-بواسیر

بهترین وضعیت نشستن برای برای هموروئید چیست؟

در ابتدا این امکان وجود دارد که هنگام نقاهت از هموروئید بنشینید. تنها موضوع یافتن موقعیتی است که وضعیت شما را تشدید نکند. بنابراین، بهترین راه برای نشستن با هموروئید چیست؟ در این جا فهرستی از نحوه نشستن بررسی شده که باعث بهبودی و راحتی در هنگام شعله ور شدن هموروئید می شوند، آورده ایم.

از کوسن استفاده کنید

نحوه نشستن افراد مبتلا به هموروئید این است که روی یک  کوسن نرم یا بالش دوناتی شکل بنشینید تا فشار روی بواسیر کاهش یابد. این کار می تواند به کاهش ناراحتی در هنگام نشستن کمک کند.

وقتی روی یک صندلی یا هر جایی که ممکن است باعث درد در ناحیه پایینی شما شود می نشینید، می توانید یک کوسن را امتحان کنید. کوسن ها توخالی وجود دارند که شکلی شبیه به دونات دارند، که به شما کمک می کند تا باسن خود را هنگام نشستن بالا بیاورید و از تماس مستقیم با صندلی یا هر سطح صافی جلوگیری می کند. نشستن مستقیم روی هر سطحی، احتمالا باعث ایجاد درد می شود.

حالت بدن خود را حفظ کنید

صاف بنشینید و پشت خود را روی صندلی قرار دهید. خم شدن به جلو می تواند فشار بیشتری بر هموروئید وارد کند و درد را تشدید کند.

پاهای خود را بالا نگه دارید

بلند کردن پاها از روی زمین را که نشستن بر روی باسن، راست روده و ستون فقرات وارد می کند، کاهش می دهد. گذاشتن یک حوله در زیر ران ها می تواند فشار روی ناحیه آسیب دیده را کاهش داده و گردش خون را بهتر کند. برخی از بالشتک های صندلی که به خوبی طراحی شده اند، که در قسمت جلوی کوسن نیز پشتیبانی می کنند.

استراحت کنید

اگر نیاز به نشستن طولانی دارید، مطمئن شوید که به طور منظم استراحت کنید و هر چند ساعت یکبار  در اطراف قدم بزنید. این به بهبود گردش خون و کاهش فشار روی هموروئید کمک می کند.

از شستن طولانی مدت روی توالت پرهیز کنید

سعی کنید تا حد امکان زمان نشستن خود را محدود کنید، به خصوص اگر سبک زندگی کم تحرکی دارید یا پشت میز میز کار می کنید. نشستن طولانی مدت می تواند علائم هموروئید را بدتر کند.

پایین تنه خود را خشک و خنک نگه دارید

رطوبت می تواند هر پوستی را در طول زمان تحریک کند، به این ترتیب  برای مناطق حساس بدن صادق است. به این ترتیب، اطمینان از خشک نگه داشتن ناحیه مقعدی برای کاهش احتمال تحریک اضافی ناشی از رطوبت ضروری است. همچنین خشک نگه داشتن ناحیه آسیب دیده برای کاهش تورم و کاهش تعریق، رطوبت و تحریک اضافی، تمرین خوبی است. همچنین می توانید با پوشیدن لباس های سبک، گشاد و قابل تنفس در حالی که از کیسه یخ خنک استفاده می کنید، بدن را خنک و خشک نگه دارید تا زمانی که تورم کاهش یابد.

لباس گشاد بپوشید

لباس های گشاد را انتخاب کنید که از پارچه های قابل تنفس مانند پنبه ساخته شده اند تا از اصطکاک و تحریک در اطراف مقعد جلوگیری کنید.

از درمان موضعی استفاده کنید

کرم ها یا پماد های بدون نسخه حاوی هیدروکورتیزون  می تواند به طور موقت خارش و ناراحتی مرتبط با هموروئید را تسکین دهند.

نحوه-نشستن-افراد-مبتلا-به-هموروئید

هیدراته بمانید و غذاهای غنی از فیبر بخورید

نوشیدن مقدار زیادی آب و مصرف غذاهای پر فیبر مانند میوه ها، سبزیجات، غلات کامل و حبوبات می تواند به نرم شدن مدفوع و جلوگیری از یبوست کمک کند، که ممکن است علائم هموروئید را بدتر کند.

فشار ندهید

از هر نوع موقعیتی که ممکن است بر ناحیه شما فشار بیاورد خودداری کنید، زیرا جریان خون مناسب در ناحیه توده ای توده ها مهار می کند که هیچ فایده ای ندارد. در واقع به دلیل فشار زیاد، ناحیه را بیشتر متورم و دردناک می کند. چندین موقعیت هایی که ممکن است شامل نشستن و زور زدن روی صندلی توالت برای مدفوع، بلند کردن اجسام سنگین، داشتن رابطه مقعدی باشد.

به یا داشته باشید، اگر علائم هموروئید مداوم یا شدید را تجربه می کنید، مهم است با یک بهترین جراح بواسیر برای تشخیص و گزینه های درمانی مناسب مشورت کنید.

بیشتر بخوانید: بواسیر داخلی + راه های تشخیص آن

نتیجه گیری

یادگیری نحوه نشستن افراد مبتلا به هموروئید می تواند به کاهش درد بواسیر کمک کند. این یکی از بسیاری از روش های جامع برای تسکین درد، التهاب و سایر علائم هموروئید بدون نیاز به دارو است.

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط