لوگو دکتر اعظم رحیمی
Search
Close this search box.
جراحی-بواسیر

هزینه جراحی بواسیر در سال 1403 چقدر است؟

قبل از انجام جراحی بواسیر سوالات زیادی در مورد هزینه جراحی بواسیر برای افرادی که در تهران و شهرستان ها زندگی می کنند به وجود می آید. در این مقاله از سایت دکتر اعظم رحیمی قصد داریم در مورد سوالاتی از جمله هزینه جراحی بواسیر در تهران چه قدر است؟ عوامل موثر بر قیمت هزینه جراحی بواسیر در تهران چیست؟ برای رسیدن به پاسخ این سوالات تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

هزینه جراحی بواسیر چقدر است؟

عوامل متعددی بر قیمت جراحی بواسیر در تهران تاثیر گذار است. یکی از این عوامل محلی است که قرار است جراحی بواسیر را انجام دهید. به طور کلی هزینه جراحی بواسیر در تهران به نسبت شهر های کوچکتر بیشتر است. همچنین با توجه به تورم در سال 1403، افزایش  قیمت در انواع جراحی ها را نیز شاهد خواهیم بود. زمانی که شما به بهترین دکتر بواسیر در تهران مراجعه می کنید قطعا باید هزینه بیشتری را نیز پرداخت کنید. عوامل موثر بر قیمت هزینه جراحی بواسیر در تهران شامل موارد زیر است:

تجربه و تخصص جراح

تجربه و تخصص جراح بواسیر قیمت خدمات را تعیین می کند. هر چه تخصص و مهارت جراح بیشتر باشد، طبیعتا قیمت جراحی نیز بیشتر خواهد بود.

منطقه درمان

شما و جراحتان در مورد نواحی مورد نیاز برای جراحی صحبت خواهید کرد. هر چه نواحی بیشتری نیاز به درمان باشد، ممکن است هزینه جراحی نیز افزایش پیدا کند.

موقعیت جغرافیایی

شهرهایی که هزینه زندگی  بالایی دارند، اغلب خواهان قیمت های بالاتر عمل زیبایی هستند. این موضوع می تواند به دلیل افزایش هزینه های عملیاتی مرکز پزشکی یا هزینه های بیهوشی باشد.

اتاق عمل، بیهوشی و دارو

قیمت هر جراحی پلاستیک و ترمیمی شامل هزینه اتاق عمل یا مرکز پزشکی است. هزینه های اضافی برای اطمینان از حضور متخصص بیهوشی در محل، دارو های بیهوشی مناسب و سایر دارو های لازم وجود دارد.

تفاوت قیمتی در بیمارستان دولتی یا خصوصی

بیمارستانی که قرار است در آن جراحی خود را انجام دهید، با توجه به نوع خصوصی بودن یا دولتی بودن تفاوت قیمت خواهد داشت. بیمارستان های خصوصی به علت حمایت مالی نشدن از طرف دولت، هزینه های بیشتری را دریافت می کنند. البته خدماتی که در بیمارستان های خصوصی ارائه می دهند خیلی بهتری از بیمارستان های دولتی است.

هزینه-جراحی-بواسیر

آیا مدتی که بیمار در بیمارستان بستری است، در قیمت بیمارستان تاثیر گذار است؟

بله ، با توجه به شدید بودن مشکل بیمار ممکن است پزشک تشخیص دهد که تا 1 روز در بیمارستان بستری بمانید. اگر نوع بیماری زیاد شدید نباشد، عمل به صورت سرپایی انجام می شود و بعد از یک دوره استراحت کوتاه، می توانید فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرید.

تاثیر بیمه بر هزینه ها

هر بیمار یک فرد است و گاهی اوقات به این معنی است که قیمت ها بسته به پیچیدگی جراحی، مدت اقامت در بیمارستان شما متفاوت باشد. البته عمل کردن با لیزر تحت پوشش بیمه نیست.

هزینه عمل جراحی بواسیر

هزینه جراحی به عوامل مختلفی از جمله نوع جراحی بواسیر وابسته است. جراحی های بواسیر را می توان به روش های ساده تر، سرپایی و کم تهاجمی تر تقسیم کرد که می توانید بدون جراحی انجام دهید. با توجه به علائم و این که آیا عوارضی دارید، پزشک تعیین می کند که آیا به جراحی نیاز دارید یا خیر. شدت هموروئید را بر اساس درجات زیر طبقه بندی می شود:

  • بدون افتادگی
  • افتادگی خود به خود ازبین نمی رود
  • افتادگی که باید آن را به تنهایی به عقب برگردانید

با توجه به تمام عوامل گفته شده و نوع جراحی مورد نیاز، هزینه جراحی بواسیر مشخص می شود.

نتیجه گیری

هزینه جراحی بواسیر به عوامل مختلفی از جمله، تجربه و تخصص جراح، منطقه درمان، موقعیت جغرافیایی و اتاق عمل و بیهوشی و دارو بستگی دارد.

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط